Archiwum

Czym są systemy wymienne BDF?

W przypadku transportu coraz częściej dąży się do jego usprawnienia, co korzystnie wpłynie na zwiększenie zysków. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się specjalne przyczepy tworzące systemy wymienne BDF, które pomimo tego, że wykorzystywane są w transporcie od wielu lat, obecnie zyskują na ogromnym znaczeniu w krajach europejskich. BDF dostępne są również w Polsce, a na […]

03 listopada 2022

W przypadku transportu coraz częściej dąży się do jego usprawnienia, co korzystnie wpłynie na zwiększenie zysków. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się specjalne przyczepy tworzące systemy wymienne BDF, które pomimo tego, że wykorzystywane są w transporcie od wielu lat, obecnie zyskują na ogromnym znaczeniu w krajach europejskich. BDF dostępne są również w Polsce, a na ich wdrożenie decyduje się coraz więcej firm, ponieważ jest to skuteczne rozwiązanie pomagające w optymalizacji łańcucha dostaw.

Systemy wymienne BDF, co to takiego?

Jest to rodzaj wymiennego nadwozia, który wykorzystywany jest głównie w samochodach ciężarowych wykorzystywanych w transporcie różnorodnych rodzajów ładunków. Dzięki wspomnianemu rozwiązaniu możliwe jest swobodne odłączenie zabudowy od podwozia, dzięki czemu można z niej korzystać w innej formie, np. jako mobilny magazyn. Zabudowa zazwyczaj jest wykonana z różnych materiałów, które można dostosować do indywidualnych preferencji oraz rodzajów przewożonych ładunków. Klasycznie jest ona plandekowana, jednakże równie często jest zabudowywana sztywnymi ścianami, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa przewożonych towarów. Dużą popularnością cieszy się również zabudowa chłodnicza, dzięki której możliwe jest utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas przewozu.

Zalety systemów BDF

Bezsprzeczną zaletą wymiennego nadwozia jest możliwość oddania towaru, jak również jego przyjęcia, bez konieczności oczekiwania na załadunek czy kontakt z magazynem. Kierowca ciężarówki może swobodnie zostawić zabudowę w wybranym miejscu i od razu odebrać kolejną do transportu, bez jakiegokolwiek procesu oczekiwania. Kolejną zaletą jest możliwość pełnienia funkcji magazynu mobilnego, jak również zmniejszenie kosztów logistycznych, a zarazem oszczędność czasu. Co więcej, do wyboru jest wiele opcji wykończenia wspomnianych elementów, dzięki czemu każda firma znajdzie coś dla siebie. Wspomniane korzyści rozwiązania BDF powodują, że zyskuje ono na popularności i jest przyszłościowym wyborem dla firm działających w branży logistycznej.