Archiwum

Polityka środowiskowa ZET Transport w praktyce

Polityka środowiskowa ZET Transport zakłada ciągły rozwój Firmy z jednoczesnym poszanowaniem środowiska naturalnego. Kładziemy nacisk zarówno na kulturę jazdy naszych kierowców jak i sprzęt, systematycznie wymieniając go, kupując najnowocześniejsze ciągniki siodłowe i naczepy, których wpływ na otoczenie jest minimalizowany dzięki zaawansowanym technologiom.

19 września 2014

Odnawianie floty pociąga za sobą istotne nakłady finansowe, które powinny być równoważone poprzez niższe koszty eksploatacji (bezawaryjne użytkowanie, niższe spalanie). Czy rzeczywiście dbanie o środowisko się opłaca? Nasze doświadczenia pokazują, że tak!

Flota ZET Transport, w której średni wiek ciągników siodłowych wynosi obecnie poniżej 2 lat, systematycznie odnotowuje poprawę wskaźników związanych ze zużyciem paliwa. Średnie spalanie spada z roku na rok, zmniejszając wpływ naszej działalności na środowisko naturalne i przynosząc Firmie wymierne oszczędności.

Na pochwałę w tym miejscu zasługują ciągniki marki Mercedes Actros, które charakteryzują się bardzo dobrymi wskaźnikami zużycia paliwa i które należą do najoszczędniejszych w naszej flocie.