Archiwum

Profesjonalni Kierowcy w ZET Transport!

Wysoko wykwalifikowani kierowcy są niezbędni każdej firmie transportowej, a szerzej - całej gospodarce. Dlatego z przyjemnością wzięliśmy udział w 3. edycji akcji „Profesjonalni kierowcy”.

25 lipca 2018

” Profesjonalni kierowcy ” to cykl bezpłatnych szkoleń organizowany przez Volvo Trucks wraz z partnerami: Renault Trucks, Wielton, Continental, Ergo Hestia i MJM.  Kandydaci to osoby zainteresowane rozpoczęciem kariery w zawodzie kierowcy, którzy posiadają już prawo jazdy kat. C + E. Szkolenia prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów z wykorzystaniem sprzętu dostarczonego przez organizatorów.

Jak czytamy na stronach projektu, ma on na celu „podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych jako znaczącej gałęzi gospodarki”. Jest to więc inicjatywa, która doskonale wpisuje się w politykę ZET Transport ciągłego doskonalenia kwalifikacji kierowców.

W dniach 17-20 lipca 2018 roku już po raz drugi gościliśmy doświadczonych instruktorów, którzy przeszkolili blisko 40 uczestników. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Obejmowało m.in. zagadnienia bezpiecznej, ekonomicznej i defensywnej jazdy, obsługę techniczną pojazdu i pierwszą pomoc przedmedyczną. Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymał certyfikat „Profesjonalnego kierowcy”.

Naszym zdaniem jest to bardzo cenna inicjatywa, która  wychodzi naprzeciw potrzebom rynku. Promocja zawodu kierowcy jest konieczna nie tylko z uwagi na trudną sytuację na rynku pracy. Ważne jest również zwiększenie świadomości jak ważna jest praca kierowców w codziennym życiu społeczeństwa. Z drugiej strony, kierowcy muszą pamiętać, że ich praca wpływa w istotny sposób na otoczenie, zarówno ludzi jak i przyrodę. Położenie nacisku na doskonalenie umiejętności w zakresie ekonomicznej jazdy to nie tylko korzyść dla firmy transportowej ale również bezpieczniejsze drogi i czystsze środowisko. Liczymy, że projekt będzie kontynuowany i w przyszłym roku ponownie będziemy mogli zaprosić do Nowego Sącza instruktorów i kandydatów zainteresowanych pracą kierowcy zawodowego.

Więcej informacji na temat projektu ” Profesjonalni kierowcy ” można znaleźć tutaj:
www.profesjonalnikierowcy.pl