Archiwum

Przeprawy promowe w transporcie – czy warto? 

Jedną z największych gałęzi gospodarki jest transport. Pozwala nam generować ogromne zyski, a także przyczynia się do nieustannego rozwoju przemysłu, rolnictwa oraz handlu. Z pewnością najpopularniejszym jego rodzajem jest transport samochodowy, dla którego w dzisiejszych czasach nie ma granic. Aby zlecenia były realizowane w sposób szybki i w pełni bezpieczny chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem są również […]

06 grudnia 2022

Jedną z największych gałęzi gospodarki jest transport. Pozwala nam generować ogromne zyski, a także przyczynia się do nieustannego rozwoju przemysłu, rolnictwa oraz handlu. Z pewnością najpopularniejszym jego rodzajem jest transport samochodowy, dla którego w dzisiejszych czasach nie ma granic. Aby zlecenia były realizowane w sposób szybki i w pełni bezpieczny chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem są również przeprawy promowe, z których można skorzystać podczas transportu ładunku do Wielkiej Brytanii czy krajów skandynawskich.

Jak wygląda przeprawa promowa?

Przeprawy promowe w transporcie charakteryzują się ogromną regularnością – terminarz, a także ceny przewozów najczęściej są ustalone z góry, dzięki czemu organizacja całego przedsięwzięcia jest niezwykle prosta. Warto pamiętać, że aby móc skorzystać z usługi, konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja miejsca na pokładzie, po której należy pojawić się w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze, aby rozpocząć odprawę. Coraz większą popularnością na krótkich dystansach cieszą się tzw. bilety otwarte, dzięki którym możliwe jest skorzystanie z usług najbliższego promu niezależnie od godziny lub daty wyjazdu. Po przejściu odprawy pojazd najczęściej zostaje zaokrętowany, a w zależności od długości kursu, kierowcy mogą udać się na odpoczynek poza samochodem.

Jakie są zalety skorzystania z przeprawy promowej? 

Warto pamiętać, że rejsy towarowe przeznaczone są dla przewoźników, którzy operują pojazdami ciężarowymi, jednakże często zdarza się, że mogą być również przewożone nimi samochody dostawcze, a nawet busy. Zdecydowaną zaletą wspomnianego rozwiązania jest gwarancja bezpieczeństwa ładunku. Dodatkowo kierowca ma czas na zregenerowanie sił oraz odpoczynek przed dalszą częścią podróży. Co więcej, przeprawy promem wiążą się z brakiem konieczności rozładunku i ponownego załadunku towarów, dzięki czemu zmniejszeniu ulega nie tylko ryzyko uszkodzenia ładunku, ale również skróceniu ulega czas dostawy.

Koszty przeprawy promem

Przeprawy promem są nie tylko bezpieczne, ale również w pełni opłacalne i konkurencyjne, ponieważ żaden inny sposób transportu nie umożliwia przewozu tak ogromnej ilości ładunków.