Archiwum

Tachografy cyfrowe

Zawodowi kierowcy zapewne doskonale zapoznani są z panującymi w naszym kraju przepisami oraz zasadami dotyczącymi przerw oraz czasu ciągłej jazdy w aspekcie jej legalności. W tym celu coraz częściej wykorzystywane są urządzenia elektroniczne, które pozwalają na bardzo proste i płynne rejestrowanie czasu za kierownicą. Takimi urządzeniami są tachografy cyfrowe, które charakteryzują się bardzo prostym w […]

17 marca 2023

Zawodowi kierowcy zapewne doskonale zapoznani są z panującymi w naszym kraju przepisami oraz zasadami dotyczącymi przerw oraz czasu ciągłej jazdy w aspekcie jej legalności. W tym celu coraz częściej wykorzystywane są urządzenia elektroniczne, które pozwalają na bardzo proste i płynne rejestrowanie czasu za kierownicą. Takimi urządzeniami są tachografy cyfrowe, które charakteryzują się bardzo prostym w obsłudze systemem. Precyzyjnie mierzą one przejechany dystans, prędkość, a także aktywności podejmowane przez kierowcę.

Niezbędnik każdego zawodowego kierowcy

Tachografy cyfrowe to bez wątpienia urządzenia niezbędne podczas prawidłowego rejestrowania czasu pracy. Dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji pozwalają na proste rejestrowanie czynności wykonywanych przez kierowcę. Cyfrowe tachografy obsługiwane są przy pomocy zaledwie kilku przycisków. Sposób obsługi tego rodzaju urządzeń jest bardzo prosty. Osoba obsługująca pojazd wkłada kartę kierowcy w odpowiednią szczelinę, a urządzenie zaczyna rejestrację podejmowanych aktywności.

Nowoczesne tachografy cyfrowe charakteryzują się również bardzo wysokim poziomem zabezpieczeń. Wewnątrz urządzenia zainstalowane są bowiem mechanizmy oraz elektronika, która skutecznie uniemożliwia jakiekolwiek próby manipulowania danymi. Dzięki temu dba się o poprawność oraz legalność rejestrowanego czasu w pracy kierowcy zawodowego.

Innowacyjne urządzenia

Urządzenia przydatne w transporcie drogowym powstały po to, aby ułatwiać rejestrację czasu pracy kierowców zawodowych. Nie trzeba dłużej martwić się uciążliwymi tarczkami w wersji fizycznej, które często ulegały zniszczeniom lub były po prostu gubione. Tachografy cyfrowe pozwalają w prosty i szybki sposób wykonać wszystkie te czynności, do których wcześniej przydatne były tarczki. Dzięki wykorzystywaniu tego typu rozwiązań chociażby w samochodach ciężarowych nie musisz martwić się o zegarek. Urządzenie samo poinformuje kierowcę, kiedy należy zatrzymać pojazd i udać się na przerwę związaną z odpoczynkiem i regeneracją przed dalszą trasą.